kameahh21
kameahh21 kameahh21
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?

Respuesta :

GalacticMaster GalacticMaster
  • 02-02-2021

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer Link
idagade7850
idagade7850 idagade7850
  • 02-02-2021

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5

Answer Link

Otras preguntas

How to find the point that is equidistant from (5,-5) and (1,1) Please show me how and not just give me the answer!
How were efforts to westernize problematic for the Ottoman Empire
How can you tell were an ocean begins and ends?
EP ∥ TQ , EQ ∩ PT =K Prove: △TKQ~△PKE
How do you find the median of 15,8,19,21,18,17 ? Thanks
in 1980, Asian immigration outnumbered European immigration. A: true B: false
(The Old Man and the Sea) 5. Where does Santiago decide to fish? Why?
Please, Answer THANK YOU! WILL GIVE BRAINLIEST
write two examples of hard copy output?​
Two sides of a right triangle have lengths of 26 units and 10 units. There are two possible lengths for the third side. What is the shortest possible side lengt