potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does the author most likely mean by "memory is an abstract painting"? We remember events in vague and indistinct ways. We usually respond to art that shows
Which of the following makes it more likely that a child will be bullied? A) Children who blend in to a crowd are more likely to be bullied. B) Children who are
PLZ HURRY IT'S URGENT!!!!! Which word group best completes the sentence without introducing an inappropriate shift in tense? He had been reading a book A
Proteins coded for by nuclear dna but found within mitochondria move from the cytoplasm into mitochondria using _____.
Which expression is equivalent?
Look up the areas indicated on the map using the Internet, and match the place to the letter that represents it on the map. 1. Grand Canyon E 2. Badlands D
wat is 99732473586340257429864 x 6654 divided by 600
WILL MARK BRAINEST!! Determine whether the graphs of the given equations are parallel, perpendicular or neither y=x+9 y=-x+1
Mr. Fox took 3,648 pieces of candy and divided it into treat bags of 14 pieces of candy each. How many treat bags was he able to make with the candy?
Which inequality is equivalent to