ShawdowKnight494
ShawdowKnight494 ShawdowKnight494
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Lance bought 4 tablets from his local computer store for $460. At this rate, how much would it cost to buy 9 tablets?

Respuesta :

nikolerowan
nikolerowan nikolerowan
  • 05-02-2021

Answer:

9 Tablets would cost $1035.00

Step-by-step explanation:

divide 460 by 4 to find out that each table cost 115.

115 times 9 = 1035

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the expression if g=2, r=3, and t=11. g + 6t
if a- 2b +3c =0 prove that a³ -8b³+ 27c²= - 18abc​
Does anyone know what this means? Please explain instead of just answer.
Governments often set price floors in an effort to protect: A producers from high market prices B producers from low market prices C consumers from low market p
How is a rational number in fraction form, converted to its decimal form? Show an example
The box _________________ wood.1 made2 was going to make3 was made of 4 was made by​
(8+3)n for n=6 help me please I'm not sure how to answer this problem how do I work this problem to get answer?
10. When you push a textbook, what is the agent and what is the system? gor on the
Apply How is the process of natural selection involved in evolution?
Schizophrenia is one of the most severe mental disorders; name some of the experiences individuals endure who have schizophrenia.