rhfyme
rhfyme rhfyme
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Jill and Erika made 4 gallons of lemonade for their lemonade stand. If they charge $2.45 per quart, how much money will they make if they sell it all? (1 gallon = 4 quarts

Respuesta :

faithidima9
faithidima9 faithidima9
  • 03-02-2021

Answer:

39.2

Step-by-step explanation:

Answer Link
amc5782
amc5782 amc5782
  • 03-02-2021

Answer:

$39.20

Step-by-step explanation:

2.45 * 4= 9.8

9.8 * 4= 39.2

Answer Link

Otras preguntas

use the graph to write and equation for each conic section. please help.
carol makes 9 1/3 cups of snack mix. She puts all the snack mix into plastic bags. She puts 2/3 cup of the snack mix in each bag. How many plastic bags does Car
What is regulation in an economic system??
Which of the following traits might be considered an adaptation fora rabbit living in the Arctic?
How did many americans try to escape the 'dust bowl' in the 1930s? a. they emigrated to canada. b. they moved from the great plains. c. they left the state o
How many elements are there in the periodic table?
Which is the bether strategy for reading comprehension
Can some one help me what does equitamus mean in latin
What is 22.43 - 37.80??
If t(n)= 5-2n, what is the 2nd term?