kemberlygomez2009
kemberlygomez2009 kemberlygomez2009
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

At a discount grocery store, Sally paid $0.80 for an 8-ounce bottle of spring water. What is the cost of the spring water per ounce?

Respuesta :

greatdanelucy82 greatdanelucy82
  • 03-02-2021

Answer:

$0.10 per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link
rasmelly80
rasmelly80 rasmelly80
  • 03-02-2021

Answer:

8.0

Step-by-step explanation:

56- 94. 4

Answer Link

Otras preguntas

how would I find the unit rate of 1/5 miles over 1/65 hours
avantages of mountainsplz answer it will give you so many points​
Kể lại một người thân của em đã lâu ngày xa cách
Hey I need help solving this it's a test that will affect my grades, the question is in the picture.
i need help i will give extra points​
17 tens = how many ones
jenny used a coordinate plane to design the deck shown. each unit on the grid represents 1 meter. to buy materials to build the​ patio, she needs to know its pe
Find g(1) if g(x) = 1x+5
Solve for n. 9 = 12n Simplify your answer as much as possible. plzzzzzz help me
Which definition of "adopted" did the author use in this sentence? "Afghanistan's First Lady Rula Ghani has adopted a rare public profile since her husband, Pre