Marissa6345
Marissa6345 Marissa6345
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a total amount is $1.69 and 24 cookies were made, how much will per cookie cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2021

Answer:

40.56

Step-by-step explanation:

Answer Link
JustCayla
JustCayla JustCayla
  • 03-02-2021

Answer: about 7 cents

Step-by-step explanation:

1.69/24=0.07..

Answer Link

Otras preguntas

y+2=x (tell whether x and y show direct variation)
An equation to show the best way to estimate 208 divided by 7 using compatible numbers
one common factor of two numbers is 40. another common factor is 10. if both numbers are less than 100, what are the two numbers?
Humans have used food processing to preserve the length of time that food can be eaten. Chemicals are added to the food to reduce bacterial growth, produce less
Which of the following is an example of a solution? A.fog B.soda water C.milk D.mud
janelle practices basketball every afternoon in driveway.Each day,her goal is to make 4 more baskets than she made the day before. if she makes 10 baskets the f
Which action is an example of the government pursuing a fiscal policy? The central bank increases the money supply. The Federal Reserve decreases the money sup
Animal Behavior Role on Successful Reproduction of Plants
What percent of 88 is 33
Ryan earned $376 by working for 4 days if he earned the same amount each day how much could he earn working 5 days