Jmknife Jmknife
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

crystal wants to buy a bag of red delicious apples one bag has a price of $4.50 what is the unit price per apple HEEEEEELP ASAP

Respuesta :

vladv009314
vladv009314 vladv009314
  • 03-02-2021

Answer:

How many apples are in a bag?

Step-by-step explanation:

Answer Link
MrFlaminghotjuice
MrFlaminghotjuice MrFlaminghotjuice
  • 03-02-2021
It depends on how many apples there are
Answer Link

Otras preguntas

which city was located nearest the nile river delta
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer