julissaroldan37
julissaroldan37
03-02-2021
Mathematics
contestada
$150 per hour is how much per min
Respuesta :
haileyc2009
haileyc2009
03-02-2021
$2.50
Hope this helps!
May I have brainliest? :D
Answer Link
ash6020
ash6020
03-02-2021
$2.5 a minute because 150 divided by 60 is 2.5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
When limestone (calcium carbonate) is strongly heated, it breaks down into calcium oxide and carbon dioxide. If 88 grams of carbon dioxide is released when 20
Write an exponential growth function to model each situation. Please answer questions 1 2 3 and 4
1. How can context contribute to the understanding of a novel? 2. How does a key scene from a novel contribute to the work as a whole?
A 9-pound bag of lollipops costs $12.04. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
How would the closing of a department of motor vehicles (dmv) contribute to the criminology of place?
Question 4(Multiple Choice Worth 4 points) (LC)Which sentence below shows correct use of em dashes? By the end-of-the-story, no one could believe it the main-
What is the area of the triangle in this coordinate plane
(02.01 LC) Solve: negative 1 over 2 x + 3 = −x + 7 (5 points) 1 over 2 8 −8 2
. The ___ movement of the early 1800s was called the Second Great Awakening. regional ritual revival realistic rival
[7.07] Choose the correct product of (6x + 2)2. 36x2 − 4 36x2 + 4 36x2 − 24x + 4 36x2 + 24x + 4