michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

Gavin was thinking of a number. Gavin subtracts 10 from it and gets an answer of 2.7. What was the original number?
Which of the following statements best describes the formation of volcanoes?
which organization was created to help blacks after the end of slavery?
plum-pudding model other name​
Aiko says to find the LCM, you can just multiply the two numbers. As a teacher, how do you respond?​
Which of the following functions is most likely to have the smallest value for yifx is large? (Assume & is positive) O a direct variation function with a sm
How can you use an equation to make a prediction from a pattern?
1+0.9+0.08+0.001 Somebody can help me please
1+0.9+0.08+0.001 Somebody can help me please
CAN YOU PLES FRIEND ME