javionclinton1413
javionclinton1413 javionclinton1413
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Diante has $3.75 and Rachel has $3.15 . They combine their money to buy as much ice cream as they can afford. If ice cream costs $3.68 per quart, which two numbers represent how much ice cream they can buy?

Respuesta :

s16040 s16040
  • 05-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:gg

Answer Link

Otras preguntas

find 3 consecutive even integers with a sum of -30
Compare and contrast plant organs and human organs
Which of these steps might happen after a bill is sent to the president? The president can veto the bill. The president can send it to committee. The presiden
What's the. Value of 3 in 230, 001
When you go to the market, what can you use as a guide to learn the number of calories in foods? A. Frozen foods always have fewer calories than canned foods, s
explain 1 way to add 3 digit numbers
What is meant by the "partition" of India in 1947?
What can be concluded if angle 1 =angle7
Which is an effect of short-term exposure to stress?
what is 13,952 rounded to