409781 409781
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Johnson went to H-E-B. She bought a ham, 3 pounds of cheese and an 8-pack of tissues for $17.44. What was the unit price for the tissues?

Answer: Unit price = $

Respuesta :

hotfriesaregood1324 hotfriesaregood1324
  • 05-02-2021

Answer:

2.18

Step-by-step explanation: 17.44 divided by 8 = 2.18

Answer Link

Otras preguntas

4. Which structures are used by the cell for storing and maintaining biological information that will be passed to daughter cells when the cell divides? a. nucl
Why did Mesopotamian farmers set up irrigation systems
how do you solve 13y^2-5yx-8x^2
State whether the angles are complementary, supplementary, or neither. ∠ADG and ∠GDB A. complementary B. supplementary C. neither
Certain gases in the atmosphere trap heat on Earth.What is the name of phenomenon?The Greenhouse effectGlobal warmingGlacial meltingCooling period
for wich values of x does 2x^2+10x
I'm really lost on this problem
16/60 fraction in simplest form
Write each rational numbe as a fraction
how old am i if 200 reduced by 2 times my age is 16