Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

What is 2.333333 in fraction form
The diagram shows a patio in the shape of a rectangle. The patio is 3.6m long and 3m wide. Mathew is going to cover the patio with paving slabs. Each paving sla
what are the landforms of vermont
how do I solve this proportion?
What are the origins of prevailing ideas about natural, ideal, and deviant bodies in sports and in society?
In what respect does an atom of magnesium differ from a magnesium ion (Mg^{2+})? (A)The ion has a more stable electronic arrangement than the atom. (B)The pos
If x^5y^4z^2 <0 , which of the following must be true? I xy <0 II yz <0 III xz <0
A box contains bags of crisps. Each bag of crisps weighs 25 grams. Altogether, the bags of crisps inside the box weigh 1 kilogram. How many bags of crisps are i
When was the battle of Hastings?
The diagram shows a patio in the shape of a rectangle. The patio is 3.6m long and 3m wide. Mathew is going to cover the patio with paving slabs. Each paving sla