anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

What part of the country is wet and has mild winters and hot summers? A. Northeast B. Southeast C. Southwest D. Midwest
graph the linear equation x-y=4
Which of these is a natural monopoly? Cell phone service Computer repair Package delivery service Sewage treatment
what is the GCF of 20 and 32
Emma and Jamie used base ten blocks to show that 40 is one tenth of 400
Which is the best description of civil liberties?natural rightsprivilegesrights guaranteed by lawdemocratic goalstrial procedures
A number is not an integer what type of number can it be
is salt a solid or a liquid
Aiden walked 1/8 of a mile in 1/16 of an hour. Compute the unit rate as the complex fraction.
What might cause someone's mental map of place things to change