xmangrangerjr xmangrangerjr
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jessica earned $14 by baby sitting 4 hours
What's Jessica rate and Jessica's Unit Rate?

Respuesta :

imawolf
imawolf imawolf
  • 01-03-2021

Answer:

$3.50

Step-by-step explanation:

14 ÷ 4 = 3.5

good luck, i hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

what is the value of the experession 1/8 dived by 3
Find the cost of 14kg of flour if 4kg of them cost $28$78$88$98​
Divide the following numbers. -45/-5 = what th answer
In which branch would you find Congress? Judicial Legislative Executive Federal
Describe the objects or people in the cartoon
8:4 and 16:64 are equal ratios?
Even though banking was established in florence during the renaissance, art was a more important part of their history. True or false.
A line is parallel to y=3x+8 and intersects the point (-3,7). What is the equation of this parallel line?
According to Malala, what should young women do? speak up stay in their bedrooms wait for adults to help them O remain quiet
What was not a reason that led to the United States entering the war? A. The Zimmermann note, in which Germany tried to gain the support of Mexico B. The U.S.