lexicamille
lexicamille lexicamille
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW!!!!! PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

nicolecohen415 nicolecohen415
  • 02-03-2021

Answer:

I can't see three but I'll answer the first two.

Step-by-step explanation:

Number one: The first, third, and fifth options are correct,

Number two: A is correct because if you divide 3/4 you get 0.75. Check by multiplying 0.75 for one by 4 and you get three dollars.

So for three, one pound of pears costs two dollars. That is consistent with the graphs. Pick the answer that states that the best.

Answer Link

Otras preguntas

what are the advantages and disadvantages of a stakeholder
What was the main destination of the trail of tears?
Glycolysis is used to break down ____________ into two molecules of _____________.
An intranet that is partially accessible to authorized people outside the business or organization is known as an extranet externet intercept internet
Which expression is equivalent to 7(x+4)
Discuss radio waves and gamma rays. Describe two ways that they are Alike
_________________ means that each individual involved in incident operations will be assigned to only one supervisor. a. supervisor authority b. unified comma
PLEASE ANSWER QUICK A carpenter built a table that has a rectangular tabletop. Find the total area in square feet of the tabletop. A = lw 2 1/2 width 3 1/2 l
In one season, a basketball team won 60 games and lost 20 games. what is the ratio of games won to game lost
Describes the purpose of style in writing?