auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

The mass of the gold ever mined is 1.65 x 108 kilograms. The mass of all the silver ever mined is 1.411 x 10 kilograms How much more silver has been mined than
what is oral examination
An essay or article is which type of nonfiction? expository reflective narrative persuasive
Help and show your work
Simplify the expression (10^-2)^4
what is the shift to food production called
Find the missing measures ​
Which Best states a certral idea that is developed by text details describing when the all-female spacewalk will occur
I need to solve the equation 13b=b+27
why does a good conductor melt ice quickly? A. A good conductor transfers heat slowly into the ice cube, causing it to melt B. A good conductor transfers heat