kodeevans kodeevans
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Drag the correct answer and drop it in the box given below:




If a person bought a bag full of 8-8− kg rice that costs \$240$240, What will be the unit price?

Respuesta :

shouh shouh
  • 03-03-2021
The unit price would be $30 per kg
Answer Link

Otras preguntas

Select the three statements that are true. The judiciary system is established by the Constitution. Nine justices serve in the Supreme Court. There are 12 cour
Write an argumentative paragraph supporting evolution.
clinical psychologist are not allow to prescribe medications
what does "eating completely off the grid mean"
Ellas _______ traen. (tú)
Group work will teach you the interpersonal skills to keep you from getting fired from any job. True False
What are two word that start with C in Idaho
A right rectangular prism has a length of 7 cm, a width of 5 cm, and a height of 4 cm. What is the volume of the prism?
What is measurement of polygon
How does odysseus avoid falling under circe’s spell??