scarlettc2008
scarlettc2008
03-03-2021
Mathematics
contestada
Help I’ll give brainliest
Respuesta :
Аноним
Аноним
03-03-2021
Answer:
13 books
Step-by-step explanation:
$24/3=8 cost for one book
$104/8=13
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
For his long distance phone service, Carlos pays a $2 monthly fee plus 12 cents per minute. Last month, Carlos's long distance bill was $9.56. For how many minu
Esky Corporation, a chain of retail stores, monitors 10 performance indicators that are believed to be correlated with better quality service, including how qui
fridaye Chapter 1: Body Systems and Tissues True or false? 1 The median plane divides the body into two roughly equal halves.
Myasthenia gravis is an autoimmune disease in which the immune system gradually destroys the receptors for acetylcholine at the neuromuscular junction. Which of
5x – 4>-4 What the answer
On January 1, 2019, Commercial Equipment Sales issued $28,000 in bonds for $15,700. These aresix-year bonds with a stated interest rate of 10%, and pay semiannu
What does exercise do to your rate of metabolism? A. has no effect B. increases it C. decreases it D. slightly decreases it at first and then rapidly in
Every living thing is made of one or more __________. A) cells B) chloroplasts C) lisosomes
3(2x - 4) in distributive property
What is one advantage to using outline ?