frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

The moon can always be seen from every part of the earth. This is a(n) ____________statement.
Sales Application Statins are used to keep cholesterol in check and are a top-selling drug in the U.S. The equation: S = 1.7 x + 5.2 estimates the amount of sal
She is as tender as a May morning
an important consideration relating to the trinity concerns the number of gods christianity claims to worship.
suppose that a town council plans to raise the tax charged on each pack of cigarettes sold by 20 percent in order to raise its tax revenues. an economist points
A person has a mass of 63.4kg. What is the weight in pounds?
Financial statements of a manufacturing firm The following events took place for Sorensen Manufacturing Company during January, the first month of its operation
Identify all the possible proper subset relationships thatoccur among the following sets.
what page in Bronze bow can u find the quote “no i have not asked jesus to join us. all i hope and long for now is that he will ask me to join him”
bibliography at least four should be used​