ladidadiparty1516 ladidadiparty1516
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

right and evaluate an expression to help you determine how much you make if you charge $7.50 to walk dogs and you walk 10 dogs​

Respuesta :

Haruka123
Haruka123 Haruka123
  • 04-03-2021

Answer:

7.50(10)

You make 75 dollars

Step-by-step explanation:

7.50(10)= 75

Answer Link

Otras preguntas

Steve Uses 8/9 gallon of paint to paint 4 identical birdhouses.How many gallons of paint does he use for each birdhouse?
Citizens of developed nations typically experience __________. a. waterborne diseases b. low literacy rates c. unstable governments d. long life expectancie
what is the definition of momentum
The United States allows a certain amount of foreign cheese into the country each year. Which of the following is this an example of? a. embargo b. import quo
a package of 6 pairs of socks cost $35.34 what is the unit price for the pairs of socks
wade wants to buy sweaters. He has $175 and each sweater costs $12.00. Write and solve an inequality to find how many sweaters he can buy and still have at leas
whats a function of the cell membrane
Great Lake Effects The Great Lakes influence the weather and climate of nearby land regions at all times of the year. Much of this lake effect is determined by
3+-5+9+-6 Evaluate what the total score
One important goal of the Monroe Doctrine (1823) was to (1) reduce trade barriers between the United States and African nations (2) establish United States colo