niamhluvsbillie niamhluvsbillie
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

help me with this question!

help me with this question class=

Respuesta :

ivandriburger42
ivandriburger42 ivandriburger42
  • 01-04-2021

Answer:

it will cost him £2.38

Step-by-step explanation:

bc you first multiply 4.25kg with £1.40 and that equals to 5.95

then you take 5.95 and devide it with 2.5 kg then that equals to £2.38.

I hope that this helped you.

Answer Link

Otras preguntas

Outline the process your workplace implements for case closure or client exits.
what is the best group in the world
fill in the blanks with suitable prepositions to complete the para given below
sad sad asasd asdasdasdas adasd asd asd
Adriana spent $24 on fruit punch and lemonade. Fruit punch costs $3 per bottle. Lemonade costs $2 per bottle. How many bottles of fruit punch could Adriana buy
How can almanacs be used as references?an almanac is a thesaurus.A. TrueB. False
Tropical sites monsoon and north east monsoon pie chart or bar graph
The ____________________ is held to allow voters to select from among the candidates from each political party.A. Primary elections and caucusesB. Political par
correct the following sentence using proper grammar: i will going 2 shop too buy icecream
write down the statement of phythagoras theorm find h if p=3 and b=4​