Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

I need help ASAP!!Explain the answer
Describe someone who is famous in your country (Or describe a famous person who you admire)You should say:- Who the person is- Why he/she is famous- Why you adm
Determine the slope for the equation. [tex]y = \frac{6}{5} x - 4[/tex]Steps would help tremendously because I wanna remember how to do these :)​
Explain why succession allows an ecosystem to recover after a primary disturbance.
What is the volume of a cylinder with a radius of 2 ft and a height of 8 ft. Use 3.14 for pi, round your answer to the nearest hundredth if necessary, and do no
Which of the eee-values satisfy the following inequality?
A person with a gravitational force of 750 N is sitting in the centre of a hammock which is strung between two trees. The ropes supporting the hammock make an a
Present the ways to observe interference patterns on thin films. Why the thickness of thin films should be in scale of wavelength?
A sports stadium has a capacity of 42,000. On a particular night, 35,000 spectators attend an event. At the end of the event, spectators leave the stadium at a
Been stuck for 30 mins now please help !!!