Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a force of 500 and acts on a body of mass 1000 kg or to what acceleration does the body move​
Finish the sentence: to add a postive integer to
As the frequency of a wave increases, what happens to the energy the wave is carrying? it increases it stays the same it decreases
The Miller family consumes 20 jugs of milk in 4 weeks how much milk will be consumed in 8 weeks?
5. Air pressure is caused by the mass of the air being pulled down by the over a particular object or the surface.
How does the value of Ka and ko compare with the concentrations of hydronium ion and hydroxide ion?
What is longitudinal research? A. a form of research wherein you interview, test, and observe a group of individuals over a long period of time. B. a form of re
Choose the correct answer for each question ¿Dónde está tu restaurante favorito? Group of answer choices Estamos en la calle Primavera Estás en la calle Primav
how are united brotherhood of carpenters and merchant and crafting guild similar?
A student has a 2% salt water solution and a 7% salt water solution. To best imitate salt water at a local beach, he needs 1 liter of a 3.5% salt water solution