Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

why are there gaps in the fossil history?​
PLEASE HELP SOON I DONT UNDERSTAND THIS QUIZ Chuck drops a rock from a height of 70 m. How long will it take the rock to hit the ground? Use the formula h(t)=
Betty started a health and fitness program. So far, she has lost a total of 6 pounds. She is losing an average of one-half of a pound per week. If she maintains
multiplying fractions visual​
How did the radio impact America?
a ratio is comparison of two numbers by addition true or false
Help I need help with questions 3 and 4 it is in French and
I-Ready How tall is Leon ?
find the surface area of a rectangular prism having dimensions 3 feet x 4 feet x 5 feet?
URGENT 25 PTS IF ANSWERED PLEASE HELPsolve the equation |2x+ 4| = 8a. x=-12 or x=4b. x= -6 or x=2c. x= 2 onlyd. x - 6 only​