BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Which is accurate about the six kingdoms?One is eukaryotic, and five are prokaryotic.Four are eukaryotes, and two are prokaryotes.Four are prokaryotes, and two
What caused economic depression is in the late 1800s
Help guys please explain help I’m begging u !
What is the answer to 6/2(1+3)?
Please help with this assignment been stuck on it for a while.
How does essertive communication treat both you and the person you are talking to?
Why does Karana give Mon-a-nee a new name? A. Mon-a-nee never comes when Karana calls that name. B. Karana finds out that Mon-a-nee is a girl. C. Mon-
I know how to design it but I’m confused as to how to write a function code based on the info provided.
prism nets help plz
Stimulants slow the speed of brain activity and the spinal cord