elijahatx
elijahatx
03-05-2021
Mathematics
contestada
I need help with this problem plz
Respuesta :
77saseabrooks
77saseabrooks
03-05-2021
Answer:
try the second one i hope this helped!
Step-by-step explanation:
Answer Link
rarararar6
rarararar6
03-05-2021
Hi! Here’s how I did it
Have a nice day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
Sandra bought 3 pounds of sweet potatoes for $4.71. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
Renee wants to take her daughter and some of her daughter’s friends to the movies. A movie ticket is $8. Renee budgets $50. How many of her daughter’s friend
Suppose that a color digital photo has 512 pixels per row and 512 pixels per column, and that each pixel requires two bytes of storage. How many such pictures c
430×23=?Show your work
Celine Dion Company issued $600,000 of 10%, 20-year bonds on January 1, 2020, at 102. Interest is payable semiannually on July 1 and January 1. Dion Company use
At the flea market path and four buckets of Legos with each bucket containing 1,398 Lego pieces. if you wanted to with the Lego pieces into three piles ,how ma
in terms of natural selection, what is the best description of an organism that is fit? The organism is physically stronger than competing organisms. The organi
Two balanced Y-connected loads in parallel, one drawing 15kW at 0.6 power factor lagging and the other drawing 10kVA at 0.8 power factor leading, are supplied b
Describe the different types of instructional characteristics that this program should have for learning and transfer to occur and for a decrease in injuries an
Suppose that f(x) = x2 and g(x) = 2/5 x2 Which statement best compares the graph of g(x) with the graph of f(x)? O A. The graph of g(x) is the graph of f(x) com