leilaandalibi2
leilaandalibi2 leilaandalibi2
  • 04-05-2021
  • World Languages
contestada

hi, can you please help me with this? thanks ​

hi can you please help me with this thanks class=

Respuesta :

janmilczek
janmilczek janmilczek
  • 04-05-2021

Answer:

1 - 2 (Nevsky Prospekt)

2 - 3 (Prospekt Gadiminiasa)

3 - 1 (Tverskaya Ulitsa)

Explanation:

1 - main street of St. Petersburgh

2 - main street of Vilnius

3 - main street of Moscow

Answer Link

Otras preguntas

Step 1. Choose one country: Spanish French Dutch English Step 2. Research "WHY" they explored the New World---was it: economic political religious Jot down
What type of text structure would you use if you wanted to write a story about one polar bear’s plight as the ice in his hunting ground dwindles? a. expository
Can someone help solve the problem for this?
Need help ASAP!! Full paragraph! Will give Brainliest!! How did knowing the number of valence electrons in one of the alien elements help to identify it? Explai
Ms. Ford’s class starts art at 9:30 and finishes at 10:15. They spend twice as much time in math class. If they start math at 1:10, what time do they finish mat
3x+2=11 what is it ?
Complete the double number line diagram to show the numbers of rubies and sapphires Rose needs to make 111, 222, 333, and 444 necklaces.
1. x = y x – 3y = 4 Substitution
I will name you genius if you answer this what is 2x3+2
There are 12 cans of corn in a case. Each can of corn is 10 ounces. If a case of corn costs $10.68, what is the unit price per can of corn? a. $0.09 b. $0.11 c.