shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

Kyle and Josh have a total of 64 CDs. Kyle has 12 more CDs than Josh. How many CDs does each boy have?
Explain how you know if a number can be divided by 10 evenly
Verbal expression of 15 + r
read the sentences. the event that fooled the public and the authorities was proof of their calculating ways. their efforts, experience, and resolve are impress
-7x + 11 = x- 13 i need help solving lol
Ms.Tao flies round-trip twice yearly between Jacksonville and Los Angeles on business.The distance between the two cities is 2,150 miles.Estimatethe distance sh
Which level of government maintains public utilities, and licenses and oversees businesses?
Which of these is NOT a way in which a GM animals contribute to an increased food supply? A. Genetically modified pigs have been engineered, and they produce mo
3(5b-1)=5 solve for b 4(3y-1)=20 solve for y
The decimal 0.3 represents 1/3. What type of number best describes 0.9, which is 3 times 0.3? Explain.