Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

An apple pie filling cost $1.59. For each filling there is 21 ounces, how much will someone pay for one ounce of filling?

Respuesta :

Slimeaid1470
Slimeaid1470 Slimeaid1470
  • 02-12-2016
0.0757142857142857 I wasnt sure if you wanted me to round to a percific place
Answer Link

Otras preguntas

wind blowing briskly leaves falling from the tree which best identifies the form of poetry represented by the stanza?1.) free verse2.) iambic pentameter3.)sonne
Mrs. Robinson bought a novel at a bookstore on sale for 20% off its regular price of $29.99. Mr Chang bought the same novel at a different bookstore for 10% off
Help me get the answer to these -.-
you wants to open a saving account.which account will grow his money the most
A certain company's main source of income is a mobile app. The company's annual profit (in millions of dollars) as a function of the app's price (in dollars) is
The daily production of a company is modeled by the function p = -w^2 + 75w - 1200. The daily production, p, is dependent on the number of workers (w) present.
What is the social order of the ancient river valley civilization of Mesopotamia?
Given right triangle A w/a hypotenuse length of x+4 and a leg of x, and right triangle B, w/ a hypotense length of 3y and a leg length of y+4 for what values o
What type of organism is a one-celled organism that functions as a single unit? A. bi-celled B. single-celled C. pre-celled D. multi-celled
HURRY Locate the Iberian Peninsula Question options: 1 2 3 4 Which number shows the location of Italy? Question options: 1 6 5 3