emely10 emely10
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Guys plz help on this one

Guys plz help on this one class=

Respuesta :

kyrarichins
kyrarichins kyrarichins
  • 02-12-2016
Well for number 1) a. Quick market is the better choice because 3 apples for 1.17 is 2.34 for 6 apples
Answer Link

Otras preguntas

Brianna is driving on a long road trip. She currently has 9 gallons of gas in her car. Each hour that she drives, her car uses up 2 gallons of gas. How much gas
im new in class so can you help me translate this please?
The era and the period ? The supercontinent Pangaea was formed
I need help please.
how did the Sedition Bill impact the newspaper coverage of how dangerous the flu was?
guys help me.Features of bartering in ancient Egypt
A dance team is going to spend $1,440 to purchase all sweatshirts or all jackets for the team members. Sweatshirts cost $24 each. Jackets cost $32 each. What is
an error of 15cm was made in measurimg a length that was actually 165cm.whatpeecentage error was dat​
What is the wavelength for this wave?
A simple statement that indicates your business philosophy is called a