jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

One country has a comparative advantage over another country in the production of a good if it.
Does anyone know this answer??
መመሪያ 5 ፡- ለሚከተሉት ቁጥሮች ትንሹ የጋራ ብዜታቸውን ፈልጉ፡፡ ሀ. 20 እና 16 ሊ 34 እና 60 ሐ 48 20 እና 8​
Baroque music often tried to capture and reflect a particular emotion or feeling. Choose one of the musical works in the unit. Identify the work that you chose.
In the speech-making process content, organization, language and delivery are all of utmost importance. Which of these areas are most important to you and why.
please help I'm stuck on this question ​
air is made of ____and ____​
Leah's bill for breakfast at a restaurant was $68. She left an 18% tip. What was the amount of the tip?​
What is the orbital period of a spacecraft in a low orbit near the surface of mars? the radius of mars is 3. 4×106m.
what year was the Age of Enlightenment era