Seudónimo Seudónimo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

This is what I have to solve (unit rates)

This is what I have to solve unit rates class=

Respuesta :

appleblossom1215
appleblossom1215 appleblossom1215
  • 03-06-2021

Answer:

Books:Dollars = For each book it is $13. (1:13)

Minutes:Beats = For each minute there are 63 beats (1:63)

Step-by-step explanation:

Books and Dollars

  1. 2:26 can be reduced by 2
  2. 1:13

Minutes and Beats

  1. 3:195 can be reduced by 3
  2. 1:63

Answer Link

Otras preguntas

what is the periodic law
Why did American families no longer need to be self-sufficient after industrialization? a Cheap goods manufactured in C. The government provided factories met m
What are 3 questions to ask in an interview about a school dance?
Help meeee the first to answer this question will get a Brainliest!! A pizza shop charged $49.57 for 3 large pepperoni pizzas. This price included a $2.50 deliv
How do Johnny and Ponyboy begin to view their identities a little differently during their time in the church reading Gone with the Wind?
Which sector consumes the most water in the United States?
An artist is working on the design of a logo for the T-shirts that the participants in the walk will receive. He starts by drawing LADC so that it measures 60'
I need help like idk this I am in 3rd Grade
Pls help me ill follow u like everything
An average orange weighs 3/5 of a pound. Based on this average, how many oranges are in six pounds of oranges? When you express this problem as a division probl