friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

How do you Factor c(squared)-8c ??
By the mid-1700s, the largest city in the colonies was (A) New York (B) Boston (C) Philadelphia (D) Charleston (E) Wilmington, Delaware
which seismic wave moves through earth at the fastest speed?
“The genetic code is universal.” Explain this statement.
What is the mean of 87, 93, 86, 90, and 84?
How do scientists use seismic waves to determine the interior structure of Earth?
5x+4y+100 in slope intercept form
Why was is difficult for the Arab people to form one nation?
After what happened on April 19 can war between the colonies and Great Britain be avoided?
Does every point lie in a quadrant?