BaconArmy BaconArmy
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Please help. Brainliest for the best answer.

Please help Brainliest for the best answer class=

Respuesta :

AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark AlgebraicAardvark
  • 01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.

$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.

$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link

Otras preguntas

is a 78 degree angle a right,straight,obtuse or acute angle
$350 at 3% for 10 years
What is the ratio of inches to feet on a measuring tape
Select all that apply. The United Nations finances itself through ______. involuntary contributions membership fees voluntary contributions reparations User: Th
Using racial slurs constitutes ________________. Sexist language Racist language Appropriate language Non-traditional language
When you detect your emotions dominating your judgment and actions, you should practice a technique called __________________________. Inner acceptance Emotiona
Orthodox icons, paintings, and sculptures are merely beautiful expressions of an artist's love for the Church. True or False?
A rock can be broken down into different kinds of substances by physical processes. No chemical reactions are needed to separate different parts of a rock into
Factors of 64......plzz help
If it takes five men 20 hours to build a house how long would it take a man to do the job if they work at the same rate