nate10brumbelow nate10brumbelow
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

A 3-ounce bottle of hand lotion costs $1.29. What is the unit price?

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 02-09-2021
1.29/3 = 0.43

answer = $0.43
Answer Link

Otras preguntas

What is 3.100 in written form
Explain why contact trace evidence is so important in solving crimes.
-3/4 (-4) please provide answer and how to solve it
12/2 as a whole number or mixed number
What is the value of (-4.5) (-8.25) ? Please!
rounding 672,831 to the tens place? hundreds place? thousand place? ten thousand place? and hundred thousands place?
what is the domain and range for y=lxl
how do you divide 3.4 divided by 12.92
Write the word form for 2.251
what is the outlet of a river called