kadinacie0427
kadinacie0427
03-09-2021
Mathematics
contestada
30 points PLease help me
Respuesta :
jlserrano1
jlserrano1
13-09-2021
Answer:
48 dollars
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
As a lifeguard, Kaia has received training in CPR. She sees a small child fighting a rip current in the ocean. Kaia swims out to retrieve the girl, trying to ho
Using the formula P = I * V, if current (I) is 10A and voltage (V) is 120V, what is the power (P) in watts? a. 1200 watts b. 1.2 kW c. 1000 watts d. 12 kW
what is a raven?.....
Write a short story based on the following Hills give your story a suitable title by describing characters and events and including some dialogues and the hints
"Eat Healthy Stay Healthy" is the slogan to keep oneself healthy and active. H are some sources of healthy food: BERRIES, FRUITS, VEGETABLES, GRAINS LENTILS and
What is a use of an exothermic reaction?
At a store, 2 gallons of milk cost $6. What is the value of the ratio of dollars to gallons of milk?A) Clear checkB) $0.33 per gallonC) $3 per gallonD) $4 per g
M is directly proportional to r^3 When r=4, m=160 Work out value of m when r =2
1. Phionah poured 100cm³ of water. Phionah later mixed 400cm³ of salt solution of density 1.6gcm3 in the water above. Determine the density of the mixture
Write a short story based on the following Hills give your story a suitable title by describing characters and events and including some dialogues and the hints