27sorrellluc
27sorrellluc 27sorrellluc
  • 03-09-2021
  • Mathematics
contestada

If four apples cost $0.40, how much would six apples cost?

Respuesta :

MJTrxsh
MJTrxsh MJTrxsh
  • 03-09-2021

Answer:

0.60 :D

Step-by-step explanation:

Pls mark me brainliest ty :D

Answer Link
idrclol00
idrclol00 idrclol00
  • 03-09-2021

Answer:

0.60

Step-by-step explanation:

if 4 apples are $0.40 and 4+2 is 6 add 0.20

therefor 6 apples cost $0.60

Answer Link

Otras preguntas

Need help... will mark brainliest... List at least four characteristics that all communistic governments have in common.
himself? The huge white bear angered Cole because it stared at him without any sign of fear. Explain how anger was an inappropriate response. If Cole had been t
help asap Its distributive property so 6x55 i need the second part how to write it out like (and then) a number + some other number and then what it equals 5th
A package of 3 pairs of insulated gloves costs ​$20.37. What is the unit price of the pairs of gloves​? a 6.91 b 6.79 c 3.40 d 61.11
On the map above, the Democratic Republic of the Congo is located at letter _____, and Nigeria is located at letter _____. A. H . . . E B. A . . . E C. H . . .
IM CONFUSED PLS HELP HURRY
Can someone help me with this question please and thank you
8th grade science .....
In which cellular organelle is genetic information (DNA) held? A. Mitochondria B. Ribosomes C. Cell membrane D. Nucleus
$0.75x + $1.29 ≤ $7.00 What is the value of x