taylormilam0131 taylormilam0131
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

Raul pays for three
muffins with a $10 bill.
The cashier then gives him
$2.86 in change. What
was the cost of one
muffin?

Respuesta :

funtimewolfyquartz
funtimewolfyquartz funtimewolfyquartz
  • 01-10-2021
The answer is $7.14!

All you have to do is subtract 10 by 2.86.
Answer Link
andrewdelarosa03 andrewdelarosa03
  • 01-10-2021

Answer:

The answer is $2.38 I think

Step-by-step explanation:

10- 2.86 = 7.14

7.14/3 = $2.38

Answer Link

Otras preguntas

how to simplify this algebra​
Calculate the product matrix for the following matrix multiplication.
The text discusses how the decision to attend (or not attend) college is shaped by social factors. Identify two other important life “decisions” and explain how
OUR GOAL IS TO COLLECT EMAIL ADDRESSES FROM 60% OF CISTOMERS WHO PURCHASE A PRODUCT
WXYZ is a parallelogram. Name an angle congruent to XYZ​
Which of the following is an example of cryptic coloration? A) bands on a coral snake B) brown color of tree bark C) markings of a viceroy butterfly D) colors o
Sometimes you to ___ some points to get a good approximation of the location of extreme values
5. What molecule is essential to regenerate at the end of the Krebs cycle to start the process again? A. Water B. Pyruvate C. Oxaloacetate D. Ammonia
Write an explicit rule and recursive rule for a geometric sequence with a second term of 6 and a third term of 12.
An appliance store sells a washer-dryer combination for $2650. If the washer cost $425 more than the dryer, find the cost of each appliance