zionneyyoy
zionneyyoy zionneyyoy
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of bananas cost $3.16. At this rate, how much will it cost to buy 7 pounds of bananas?
Pls help!!

Respuesta :

5nssi4h6k2
5nssi4h6k2 5nssi4h6k2
  • 01-10-2021
8.06 is the answer to your question
Answer Link

Otras preguntas

An automobile travels on a straight road for 25 km at 32 km/h. it then continues in the same direction for another 25 km at 64 km/h. (a) what is the average vel
A certain drug is made from only two ingredients: compound a and compound b. there are 3 milliliters of compound a used for every 5 milliliters of compound b. i
The basic source of state government's revenue is the property tax. a. True b. False
A transcendentalist often feels when walking through nature vocabulary practice answers
The fighting at Wounded Knee A resulted in an Indian victory. B turned into a massacre of Indians, including women and children. C was Custer's redemption after
at track practice Trina and 8.5 miles in 41 minutes and 22 seconds on average how long did it take Trina to run each mile
A store pays $46 for a portable GPSnavigation system. The markup is 105%. Find the selling price.
What was this advertisement, published in salesmanship magazine in 1906, meant to convey to the publication's readers?
Harriet Turban says, "We got to go free or die. And freedom's not bought with dust." In your own words , interpret this statement. Cite evidence from the text t
Which ordered pair could be included in the set so that the relation remains a function of x?