ItzzLiyahh
ItzzLiyahh ItzzLiyahh
  • 02-10-2021
  • Biology
contestada

Can someone help me please

Can someone help me please class=

Respuesta :

vpatrushin
vpatrushin vpatrushin
  • 02-10-2021

Answer:

First one is "To make food more atractive"

second one is "The needs of family members"

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

at the hardware store you can buy 2 boxes of bolts for $4.70. this can be expressed by the equation Y=KX. how much would it cost for one box
Sairsha wrote this topic sentence in her literary analysis: The main character's sudden turn to hurt his dog is a sad example of the desperation felt by many Yu
Why were so many English men and women willing to sign a contract of indenture to get to Virginia in the seventeenth century?
Was the social and financial cost of absolute monarchies was low
To get the 10% discount, a shopper must spend at least $200.Use d to represent the spending (in dollars) of a shopper who gets the discount.Writing inequalities
why is the agricultural technology still not enough to resolve the issues for regions like Sub-Saharan Africa?
(Easy) If I have 48 assignments with 37 days left, how many assignments would I have to do in a day to finish on time?
Gold is alloyed (mixed) with other metals to increase its hardness in making jewelry. A) Consider a piece of gold jewelry that weighs 9.40 g and has a volume of
I’ll give brainliest if u answer right pls help :)
A student hypothesized that pillar coral eat and digest zooxanthellae for energy. Which observation would cause the student to change thishypothesis?A. The zoox