rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Write one and two hundred fifty three thousandths in standard form
Explain why fluorine and chlorine are in the same group of the periodic table. Give the electronic structures of fluorine and chlorine in your explanation.
In polar coordinates, the origin is called the _____.
HELP ASAP For the reaction 2H2(g) + S2(g)<---> 2H2S(g), determine the equilibrium constant at 700oC if at this temperature, the equilibrium concentrations
"God created the heavens and the earth" is a statement of: source knowledge faith knowledge empirical knowledge rational knowledge
Which sentence does not contain any errors in the use of italics or quotation marks? A.Charles Lindbergh flew "The Spirit of St. Louis" from New York to Paris.
Poaching grew more destructive in the last ten years as the market for bushmeat was commercialized, then militarized. true false
4. Which of the following is an animal waste product? - Oxygen - carbon dioxide - water - energy
(hurry please!!) Read the excerpt, and then answer the question. Strange energy was in his voice, strange fire in his look. "I am glad I happened to
Which word and punctuation mark corrects the punctuation error in this sentence? My appointment is at 3 P.M. with Dr Russell Brown, M.D. A. P.M., B. Dr. C.