mattqualls3629 mattqualls3629
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of bananas cost $7. Complete letter A on the table showing the pounds of bananas at this rate.

Respuesta :

s8932822
s8932822 s8932822
  • 02-11-2021

Answer: $2.3

Step-by-step: divide $7 by the 3 pounds of bananas

Answer Link

Otras preguntas

what about the nature of welfare during world war 2 made the ability to produce war material so important?
¿Qué tiempo hace? Briefly describe the typical weather for the following seasons by completing the sentences. Then record yourself saying all 3 completed sente
Please Help My question is a inequality. Solve the inequality algebraically. -2 x > -8
How do I multiply whole fractions
This is from the story "The Gift of The Magi" . How are Jim and Della the wisest?
Can someone help me please
which material absorbs the most solar radiation
There are 56 colas and 28 lemon-lime sodas in the cooler. What is the ratio of colas to lemon-lime sodas?
A flag post cast a shadow that is 50 feet long at the same time a women cast standing nearby who is five feet six inches tall (5,5 ft) cast a shadow that is
70 POINTS, WILL GIVE BRAINLIEST Set up a right triangle model for this problem and solve by using the reference table trigonometric ratio that applies. Follow t