meganbaugher064
meganbaugher064 meganbaugher064
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME WITH THIS

PLEASE HELP ME WITH THIS class=

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 01-11-2021

Find how much money was spent:

25 - 18.70 = 6.30

Divide the amount spent by cost per yard:

6.30 / 0.14 = 45

She bought 45 yards

Answer Link
Minatotheyellowflash
Minatotheyellowflash Minatotheyellowflash
  • 01-11-2021

Answer: She bought 52 feet of ribbon. Hope this helps have a great day.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What state in the United States was the first to use prisons to punish convicted offenders
When x is 2, y is 4, p is 0.5, and m is 2. If x varies directly with the product of p and m and inversely with y, which equation models the situation?
Oil producers expect that oil prices next year will be higher than oil prices this year. as a result, oil producers are most likely to
how did european industrialization set the stage for imperialism in africa?
Paying attention to the trends that might impact your future career is called
One half of a number decreased by 16
EASY 5 POINTS REALLY NEED HELP RN!!!! Which expression finds the length of side x in this right triangle?
Use the data in the table to write a multiplication story for the number fact. Solve 2x6=
If 75% of India’s rural population lives in poverty, it most likely means that
Skeletal muscle is controlled by the organism.