Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

What is 7.24 divided by 7?plz show me how to do it
Any Quetion in the steps to solve it are shown below 2x-1/4(12x+4)=3
The Sun appears to move across the sky during the day. The best explanation for this apparent motion is that Earth is
How do the experiences of the buffalo soldiers compare to experiences of african americans in the military today? what has changed? why? give specific examples?
WILL MARK BRAINLIEST Which of the following is an example of an eccentric contraction? Dance move Injuring a dominant muscle Bicep curl Slowly putting a he
John writes a computer program that produces at random one of these digits:0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. what is the probability that the program produces a mul
from his house Mike rides his bike 2 miles west and 10 miles north to the gym how much shorter is it to the gym if he rode in a straight-line path
Is hydrogen bonding an actual type of bond?
Is number 24 correct or not
You finish your canned drink and get ready to throw it out. a garbage can is right nearby, but the recycling bin is a few more steps. should you bother to recyc