Kayla4320
Kayla4320 Kayla4320
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

100 points & brainliest if you get it correct!

100 points amp brainliest if you get it correct class=
100 points amp brainliest if you get it correct class=

Respuesta :

annho650
annho650 annho650
  • 03-11-2021

Answer:

1. Brand 1 has a better unit price of (about) $2.14.

2. Brand 1 is the better deal.

$2.14/lb is the unit price of this brand.

Step-by-step explanation:

Question 1:

B1: $12.19 / 5.7 lbs = about $2.14

B2: $2.15

$2.14 < $2.15

Answer Link
gtsaling190 gtsaling190
  • 03-11-2021

Answer:

A and D im pretty sure

Step-by-step explanation:

Brand 1 has a smaller unit price

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x in 15x-10= 20
what is the cell cycle??
What are some reasons why Immigrats people come to the U.S.?
What challenges did the californios face?
Which of the following oxides can dissolve in water to form a solution that would turn litmus indicator red in color? a. MgO b. K₂O c. CO₂ d. ZnO e. H₂O
what are some reasons for limiting authority
why did  the volcano explode
I need a Amazon tribe name please! Need for Monday
A bottle rocket that was made in science class had a trajectory path that followed the quadratic equation y=-x^2+4x+6. What is the turning point of the rocket's
do you know how to say my in Spanish?