We9ssierazygi We9ssierazygi
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

A florist sells 3 dozen bunches of flowers for $78. whites the cost per flower?

Respuesta :

thimegan thimegan
  • 04-01-2017
3x12= 36 flowers for $78

78/36 = $2.16 per flower
Answer Link

Otras preguntas

parrafo sobre baloncesto​
I need help with my homework ​
-36=9a-63 slove for a
5- X = 13 What is x?
when a group of actors regularly perform together, they are called a. team troupe umit or a gaggle
Please help me -(-1.8c-10d+9
how does the spanish language influence the united states and the state of florida?
Which factors affect the movement of ocean currents? Select the three correct answers. O A. The differences in water density B. The temperature of ocean water O
OpenSeas, Inc., is evaluating the purchase of a new cruise ship. The ship will cost $500 million, and will operate for 20 years. OpenSeas expects annual cash fl
what is 5(⅔)²-3=?what is the answer ​