cawyatt5
cawyatt5 cawyatt5
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

Jose bought 1.5 pounds of apples for $3.60. How much would 3/4 of a pound of apples cost? Enter your answer in the box.

Respuesta :

wickerh23
wickerh23 wickerh23
  • 04-01-2017
Your answer is 0.3.  
What you needed to do is take 3.60 and divide it by 3/4.  That is how you get the 0.3 answer.
Answer Link

Otras preguntas

Pls hurry! Will make brainliest!! What is the formula that relates circumference and diameter?
8 points eBook HintPrintReferences Check my work Check My Work button is now enabledItem 4Item 4 8 points The following information is from Amos Company for the
2 Diseases of a cassava
A 4% loan of $20,000 is to be repaid by level annual installments. The principal in the 4th installment is $450. Find the amount of each installment.
Which correlation coefficient could represent the relationship in the scatterpot
2. IQS = 4 and QR is a perpendicular bisector of TS , determined which of the following claims is true
Describe the strategy of the South to win the war? please
In a particular​ year, a total 44,064 of students studied in two of the most popular host countries when traveling abroad. If 8382 more students studied in the
why should she begain to connecting other heart​
Find SP when CP=Rs.400 and proft%=4%