pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

Which sentences in the passage are grammatically correct? Mahatma Gandhi was the most important leader in Indias history; Originally A Lawyer, he left behind a
The clownfish is a species of fish that lives between the stinging tentacles of sea anemones. The clownfish protects the anemone from anemone eating fish, whil
Draw quick pictures to show how to subtract 546from 735
Explain the type of nonverbal communication or body language you believe you use that prevents you from communicating effectively. Include an example. (12 Poin
A meteor is what is seen when a _______ enters Earth's atmosphere and becomes visibly bright. A. meteoroid B. moon C. star D. man-made satellite
Which sentence does not contain any errors in comma usage? A. The pop band that my sister loves most is at the pavilion this weekend. B. Dr. Bishop, whom
An artist might use a small scale for a portrait of a lover because it implies ________.
I need to know the steps to solve this problem please. 1/3-2/5=
Identify the simple predicate in the following sentence. Two of his friends studied law enforcement.
which of the following will lead to speciation