jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

WILL MARK! For parallelogram ABCD, find x.
will our sun ever become a red giant
please help ill give brainly ! what makes the earth heat unevenly? A ) Amount of wind in each area of the earth B ) Global Warning C ) The spin of the earth D
In which sentence are the pronouns used correctly?1. Mr. Klausen bought Sidney and me each a new hat.2. I like it when me and my mom get to spend time together.
help plz it’s easy i just don’t know how to do it
Pls pray for me of this is the last one-
If 15% of a number is 150, find 3% of that number.
Y=2x-10 3x-7y=37 I need to solve by substitution
Please I need help with this
I WILL GIVE BRAINLIEST JUST SOMEONE HELP ME WITH D AND E