aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

kenneth has 22 math problems to do do for homework. he has 12 problems done. how many more problems does have left? if he completes 1 problem every minute, how
list three ways express 3 to the 5 power as a product of powers
What is the term for the basic plan for the United States government?
list the units from most precise to least precise
What is 6 divided by 1/5?
If the product of a number and -7 is reduced by 3, the resulting number is 33 less than twice the opposite of that number. what is the number?
how many times does the earth circle around the sun
Why is a free press important and helpful to a democratic society
what were the main affirmations of the declaration of the rights of man and the citizen
write the essay on critical rationalism. Use the following headings: 1. Introduction Discuss the origin and history of critical rationalism. 2. content indicat